13-09-18
Czersk. Burmistrz wyjaśnia
Jolanta Fierek chce zdobyć mandat
w Radzie Powiatu Chojnickiego.

Czytelnicy: Gdzie tu logika?


We wtorek (11.09) Jolanta Fierek, obecna burmistrz Czerska oznajmiła, że nie będzie ubiegała się o reelekcję – zobacz artykuł. Włodarz zapowiedziała jednocześnie, że zamierza zdobyć mandat w Radzie Powiatu Chojnickiego. 

Decyzja o kandydowaniu do samorządu powiatowego wywołała u niektórych osób zdziwienie i konsternację. Czytelnicy dziwili się jak to możliwe, aby osoba krytykująca zasadność funkcjonowania powiatów chciała teraz w tym samorządzie działać. Przypominali, że burmistrz mówiła, iż powiaty są niepotrzebne, a w tej chwili sama chce zasiadać w Radzie Powiatu Chojnickiego.  – Gdzie tu logika? – pytali.

Burmistrz wyjaśnia, że jeśli już powiat istnieje, to trzeba go zmieniać od środka. Jolanta Fierek tłumaczy, że chce przywrócić prawidłowe relacje na linii Gmina – Powiat, tak aby samorząd powiatowy był dla gmin, a nie odwrotnie.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.