8-06-21
POMORSKIE. Przewodnik, m.in. u członków stowarzyszenia – link poniżej
Kajakiem przez Serce Kaszub. Na spływ warto zabrać ze sobą nowy przewodnik


Mat. prasowy LOT Serce Kaszub


Lokalna Organizacja Turystyczna Serce Kaszub wydała nowy, autorski przewodnik dla kajakarzy. Zawiera on szczegółowe opisy i mapy tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego, a także wiele przydatnych wskazówek i informacji.

Turystyka kajakowa w naszym regionie jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pozwala dotrzeć do czasem niedostępnych miejsc, daje bliski kontakt z przyrodą, a na rzekach o wartkim nurcie dostarcza dużą dawkę emocji.

Przewodnik dla wszystkich kajakarzy
Przed każdą wyprawą kajakową należy zaplanować odpowiednią trasę, a pomocne są w tym m.in. fachowe publikacje. Jedną z nich jest nowo powstały przewodnik „Kajakiem przez Serce Kaszub”. Zawiera on szczegółowe opisy i mapy rzek i tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego oraz przydatne wskazówki i informacje dla nawet najmniej doświadczonych kajakarzy. Ponadto wskazane są w nim liczne atrakcje turystyczne, rekomendowane miejsca noclegowe czy gastronomiczne oraz kontakty do organizatorów spływów kajakowych i wypożyczalni sprzętu wodnego.

– Mamy nadzieję, że ten przewodnik stanie się kompendium wiedzy dla wszystkim kajakarzy: tych lokalnych, jak i przyjezdnych, odwiedzających nasz region – mówi Agnieszka Lis, kierownik biura LOT Serce Kaszub.

Przewodnik „Kajakiem przez Serce Kaszub” dostępny jest w biurze LOT w Kościerzynie przy ul. Długiej 31 (lok. 48 na III piętrze), a także u członków tego stowarzyszenia (link).

Projekt został dofinansowany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.