30-01-20
Czersk. Zmiany od marca
Karetka w Czersku ma stacjonować w innym miejscu

Z dniem 1 marca br. chojnicki szpital ma obsługiwać karetkę pogotowia ratunkowego stacjonującą w Czersku. Do tej pory zadanie było realizowane przy udziale podwykonawcy - prywatnej firmy (zespół z prywatnej firmy stacjonował na ul. Leśnej, tam gdzie świadczona jest obecnie nocna i świąteczna opieka zdrowotna). Szef chojnickiego szpitala tłumaczy, że zmiana jest podyktowana nowymi wytycznymi.

Przypomnijmy zespół ratownictwa medycznego (karetka) podejmuje zgłoszenia dotyczące zagrożenia życia, wezwanie odbywa się poprzez numer alarmowy 999 lub 112.

Od marca zespół ma stacjonować na terenie posesji w Czersku, gdzie znajduje się budynek komunalny przy ul. Kolejowej. Samorząd wynajmie szpitalowi niewielki lokal mieszkalny o pow. ok. 20 m2. Pojazd będzie zaparkowany na terenie ogrodzonej posesji.

Dalej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej ma funkcjonować nocna i świąteczna opieka zdrowotna przy ul. Leśnej w Czersku, z której mogą korzystać pacjenci w dni powszednie - po godz. 18.00 - w dni wolne i święta.

(red)


Zdjęcie ilustracyjne. Karetka chojnickiego szpitala przekazana placówce w lipcu 2018 r. Fot.(olo).

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.