14-08-21
Gm. Karsin. Jedna z perełek - Jelcz 043 z 1964 roku
Karsiński Rajd Weteranów Szos 2021` (FOTO)

W sobotę 14 sierpnia odbywa się w Wielu tradycyjna impreza -  Karsiński Rajd Weteranów Szos. Miłośnicy zabytkowych pojazdów mają nie lada gratkę – mogą z bliska oglądać prawdziwe cacka z minionej epoki.

Jedną z perełek Rajdu jest wykorzystywany w ubiegłym wieku do transportu publicznego Jelcz 043 z 1964 roku z silnikiem SKODY RTO.
- Kupiłem go w 2017 roku i od tamtej pory restaurowałem. Jest po całkowitej odnowie, od podstaw – mówi Marcin Biesek z Łęga (na zdjęciu), który na karsińskiej imprezie oficjalnie zaprezentował swój nabytek - poniżej kilka zdjęć z jego archiwum dokumentujących renowację.

Dodajmy, że pojazd pana Marcina otrzymał podczas dzisiejszej imprezy nagrodę w kategorii - NAJLEPIEJ ODRESTAUROWANEGO SAMOCHODU RAJDU.

   

Organizatorzy zaplanowali jeszcze zabawię taneczną (zobacz PROGRAM). Wieczorem – o godz. 20.30 – na scenie we Wielu wystąpi natomiast gwiazda wieczoru „Kabaret Nowaki”.

(red)

Zdjęcia z tegorocznego Karsiński Rajd Weteranów Szos:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.