26-10-18
Powiat chojnicki. Karty rozdane
Marek Szczepański nowym
starostą chojnickim, Mariusz Paluch wicestarostą

Stanisław Skaja nie będzie już starostą chojnickim. Zastąpi go dotychczasowy wicestarosta Marek Szczepański. Jego zastępcą będzie natomiast Mariusz Paluch. Skaja zostanie etatowym członkiem zarządu. To efekt zawartej umowy koalicyjnej w powiecie.


Marek Szczepański (na zdjęciu z lewej) zastąpi Stanisława Skaję (z prawej) na stanowisku starosty chojnickiego.   |  fot. (olo)

O efektach umowy zawartej pomiędzy Koalicją Obywatelską a komitetami burmistrza Arseniusza Finstera i wójta Zbigniewa Szczepańskiego oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami poinformowano dziś (26.10) na konferencji prasowej, w której uczestniczyli wspomniani już Stanisław Skaja, Marek Szczepański, Mariusz Paluch oraz włodarze miasta Arseniusz Finster i gminy Zbigniew Szczepański, a także Robert Skórczewski, przewodniczący Rady Powiatu.


W nowej kadencji starostą będzie Marek Szczepański, wicestarostą Mariusz Paluch (na zdjęciu z lewej), a etatowym członkiem zarządu Stanisław Skaja. W zarządzie (nieetatowo) będą też Stefania Majewska-Kilkowska i Jarosław Schumacher. Przewodniczącym rady powiatu będzie nadal Robert Skórczewski, jego zastępcami Bożena Stępień i Mateusz Łangowski.

Formalnie zamiany te zostaną dokonane na najbliższej sesji Rady Powiatu i zadecyduje o tym Rada. Zawarta koalicja liczy jednak 13 osób i jak wiadomo będzie to większość w Radzie. Dziś wszyscy obecni mówili o dobrej dotychczasowej współpracy i chęci kontynuowania pracy na rzecz rozwoju powiatu chojnickiego.

Tekst i fot. (olo)

 

Zobacz konferencję prasową - TUTAJ (WIDEO)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.