10-03-20
Powiat chojnicki. Zapowiedzi planowanej akcji w mediach przyniosły efekty
„Kaskadowy pomiar prędkości”- policjanci chojnickiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chojnicach w miniony piątek na drodze krajowej nr 22 i drodze wojewódzkiej nr 235, prowadzili akcję pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.  Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy.  Celem działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców, którzy naruszają przepisy w zakresie nadmiernej prędkości, są jednym z cyklicznie prowadzonych przez policję działań. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Zapowiedzi planowanej akcji w mediach przyniosły efekty, gdyż większość kierowców stosowało się do obowiązujących przepisów. Kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów zostali ukarani mandatami karnymi.

Funkcjonariusze w czasie trwania akcji odnotowali 18 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości oraz ujawnili 4 przypadki nie zapięcia pasów przez podróżujących.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.