21-03-19
Powiat chojnicki. Współpraca powiatu z gminami, przychylność samorządu województwa i determinacja
Kaszubska Marszruta na liście najlepszych

Kaszubska Marszruta zrealizowana przez Powiat Chojnicki znalazła się na liście sześciu najlepszych szlaków rowerowych w Polsce. Czytamy o tym na blogu podróżniczym Znajkraj.


Nasz region już słynie z pięknych tras rowerowych i Kaszubskiej Marszruty, którą chętnie jeżdżą nie tylko miejscowi rowerzyści, ale też goście i turyści.   |  fot. (olo)


Autorzy zwracają uwagę nie tylko na walory przyrodnicze, ale także na oryginalne przystanki rowerowe, kładki i mosty, w tym efektowny pieszo-rowerowy most na Brdzie w Męcikale. Podkreślają też, że na trasie nie brakuje tablic z informacjami o odwiedzanych miejscach. Ich uwadze nie umknął też fakt, że jest to inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatowy przy współudziale lokalnych partnerów, podczas gdy autorem największych szlaków rowerowych w Polsce są zazwyczaj samorządy wojewódzkie, mające dużo większe możliwości.

 
- Cieszę się ze zrealizowanego pomysłu budowy sieci ścieżek rowerowych. Było to możliwe dzięki współpracy powiatu z gminami, przychylności samorządu województwa i determinacji. Stworzyliśmy subregionalny produkt turystyczny sieć tras rowerowych „Kaszubska Marszruta”, która jest pozytywnie postrzegana przez znawców tras rowerowych. To powód do dumy, ale także wyzwanie, aby się o nią troszczyć i rozwijać - mówi Starosta Chojnicki Marek Szczepański.

Oprócz marszruty na liście najlepszych szlaków rowerowych w Polsce znalazły się też: Velo Dunajec - Małopolska,  Szlak wokół Tatr - Małopolska, Blue Velo - Pomorze Zachodnie Wiślana Trasa Rowerowa - Małopolska, Trasa Pojezierzy Zachodnich - Pomorze Zachodnie Green Velo - Polska wschodnia. Jesteśmy więc w doborowym towarzystwie.

https://www.znajkraj.pl/najlepsze-szlaki-rowerowe-w-polsce

Starostwo Powiatowe w Chojnicach
fot. (olo)

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.