12-03-21
Czersk. „Jestem najdumniejszą mamą na świecie”
Kelian Janikowski z Czerska w rozgrywkach
PGNiG Superligi. 25-latka doceniają kibicePochodzący z Czerska Kelian Janikowski (na zdjęciu) z powodzeniem uczestniczy w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn, w której rywalizują najlepsze zespoły piłki ręcznej w Polsce.

Obecnie 25-latek gra w drużynie TORUS Wybrzeże Gdańsk, jest obrotowym gdańskiej ekipy. Jego grę doceniają również kibice. Ostatnio został wybrany przez kibiców Wybrzeża zawodnikiem lutego – zobacz TUTAJ.Wcześniej brał udział w głosowaniu na najlepszego zawodnika tygodnia PGNiG Superliga – nominował go Przegląd Sportowy.

Młody czerszczanin rozpoczynał przygodę z piłką ręczną w swoim rodzinnym mieście, grał m.in. w Borowiaku Czersk. Następnie w szkole średniej w Kwidzynie, był zawodnikiem miejscowego MMTS. Później występował w Gdyni, a obecnie w TORUS Wybrzeże Gdańsk, gdzie aktualnie mieszka.
Kelian jest też reprezentantem Polski B. Wcześniej, jako junior, reprezentował nasz kraj w podstawowym składzie (więcej - tutaj).

- Wszyscy, cała rodzina, wspieramy Keliana, a ja jestem najdumniejszą mamą na świecie – mówi Mariola Janikowska, mama szczypiornisty. - Życzymy mu wielu sukcesów sportowych i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć.

Kelian Janikowski interesuje się m.in. biografiami sportowymi czy filmem. Jednak jego oczkiem w głowie jest właśnie sport.

Dołączamy się do gratulacji!

(red)
FOTO – źródło - TORUS Wybrzeże Gdańsk:
https://www.facebook.com/wybrzezehandball

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.