18-11-19
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji
KGW Klaskawa odnosi się do komentarza
sołtysa i radnego Jacka Grzelli

W piątek (15.11) ukazały się stanowiska KGW Klasawa oraz sołtysa i radnego Jacka Grzelli w sprawie zasad wynajmu świetlicy wiejskiej w Klaskawie (zobacz TUTAJ).

Teraz publikujemy kolejne stanowisko KGW (wpłynęło do redakcji dzisiaj) w tej sprawie i krótkie odniesienie się sołtysa.

„Nawiązanie do komentarza radnego Jacka Grzelli.

W swoim komentarzu sołtys- radny Jacek Grzella sam sobie przeczy, bo najpierw pisze, że KGW Klaskawa zasługuje na podziękowania za szereg działań podejmowanych na rzecz integracji mieszkańców sołectwa, a potem pisze, że członkinie Koła nie chcą zgodnej współpracy na rzecz mieszkańców naszej gminy. Niech odpowie na pytanie, dlaczego jako sołtys -przedstawiciel mieszkańców,

 od kilku lat nie bierze udziału w żadnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez KGW na terenie sołectwa nawet jeżeli jest oficjalnie zaproszony. O jakiej współpracy można mówić w takim razie.

Dziękujemy, że sołtys Jacek Grzella tym razem rzetelnie poinformował ile wyniósł rachunek za media podczas warsztatów kulinarnych. Na spotkaniu w CIT 7 listopada 2019 na którym były obecne trzy przedstawicielki KGW, pani dytektor OK Rytel oraz sołtys Jacek Grzella mówił co innego. a mianowicie że rachunek za prąd wyniósł 70zł żeby podkreślić ile kosztuje utrzymanie świetlicy. Spotkanie to dotyczyło właśnie wynajmu sali na zabawę andrzejkową. Pani dyrektor była za tym, żebyśmy za salę nie płaciły, ponieważ zbieramy na szczytny cel, niestety sołtys cały czas zgłaszał obiekcje. Powiedzia,ł że się nie zgadza i że on nie podpisze takiej umowy, możemy tylko napisać oficjalne pismo w tej sprawie do pani dyrektor.

Nie wiemy na jakiej podstawie radny Jacek Grzella może pisać i to publicznie, że mijanie się z prawdą to nasz chleb, jak to napisał "powszechny". Co ma też na myśli komentując że KGW Klaskawa "namawia wszystkich do złamania regulaminu nie licząc się ze skutkami prawnymi" Według radnego teraz każdy, kto zwróci się z prośbą o możliwość zwolnienia z opłaty to równoznacznie namawia do łamania regulaminu i prawa?

Jak to się ma do projektu współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi?

Praca wolontariacka na rzecz mieszkańców i gminy nazywana jest przez radnego komercją?! Uważamy że jest to krzywdzące sformułowanie dla wszystkich stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na ternie naszej gminy.

KGW Klaskawa

 

Krótkie odniesie się do w/w pisma sołtysa i radnego Jacka Grzelli.

„Nie mam sobie nic do zarzucenia. Działam zgodnie z regulaminem . Przedstawione fakty mają potwierdzenie w zgromadzonej dokumentacji. Dziękuję bardzo, Jacek  Grzella."

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.