17-07-20
Gm. Czersk. Pytania czytelnika
Kiedy przebudowa berlinki?
Odcinek Chojnice - Czersk


Nasz czytelnik pyta o stan przygotowania prac związanych z przebudową drogi krajowej nr 22, tzw. berlinki na odcinku od Chojnic do Czerska.

- Według planu inwestycyjnego ministerstwa infrastruktury prace na wyżej wymienionym odcinku miały trwać w latach 2020-2022. Czy został już opracowany ostateczny projekt tej drogi i czy zostanie on udostępniony do wglądu? I oczywiście najważniejsze, kiedy rozpoczną się prace drogowe? – dopytuje.

- Trwa weryfikacja projektów budowlanego i wykonawczego na przebudowę drogi krajowej nr 22 między Chojnicami a Czerskiem. W czasie prac projektowych konsultowaliśmy przyjęte rozwiązania z samorządami lokalnymi, które wnosiły różne uwagi. Co do zasady nie udostępniamy dokumentacji - to jest kilka kartonów dokumentów (i dodatkowo nie została jeszcze przez nas przejęta) – odpowiada Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA Oddziału w Gdańsku, dopowiada jednocześnie, że najpierw drogowcy muszą przyjąć dokumentację, aby można było wskazać termin rozpoczęcia prac.

- Przed burmistrzem Czerska toczy się postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej na tę inwestycję. Obecnie czekamy na przedłożenie przez inwestora raportu oddziaływania na środowisko, do opracowania którego zobowiązała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku – wyjaśnia Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.