12-02-20
Gm. Czersk. Zatrzymanie na jednej z dróg na terenie gminy Czersk
Kierował pod wpływem alkoholu i wbrew
zakazowi, a także posiadał narkotyki

Wczoraj (11.02) krótko przed północą na jednej z dróg na terenie gminy Czersk policjanci zatrzymali osobowego seata. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu, przebadali go alkomatem. Wynik na urządzeniu wskazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie dalszych czynności po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 21-letni mieszkaniec gminy Czersk kierował nie tylko pod wpływem alkoholu, ale złamał także zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w pojeździe policjanci znaleźli narkotyki. Mundurowi poddali również kierującego badaniu na zawartość środków narkotycznych w organizmie, które wskazało wynik ujemny. Mężczyzna ten został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu.

Mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoka kara finansowa. Sąd w takim przypadku może również orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za posiadanie narkotyków przepisy karne przewidują karę do 3 lat więzienia.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.