14-05-20
Czersk. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności
Kierowca pod wpływem narkotyków próbował
przekupić policjantów z KP w Czersku

Wczoraj (13.05) kilka minut po godzinie 23.00 policjanci z Komisariatu Policji w Czersku w trakcie patrolowania jednego z rejonów w gminie Czersk, gdzie na drodze pomiędzy Szałamajami, a Szyszkowcem zauważyli kierowcę, którego zachowanie za kierownicą stwarzało wrażenie, że może być pod wpływem alkoholu lub środka działającego do niego podobnie.

Mężczyzna siedzący za kierownicą w trakcie czynności był bardzo podenerwowany, a jego źrenice wyraźnie poszerzone. Stróże prawa poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Dopiero badanie narko-testerem wskazało obecność amfetaminy w ślinie.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli w portfelu mieszkańca powiatu starogardzkiego woreczek z białym proszkiem oraz zawinięte w folię aluminiową kryształki. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Ponadto w trakcie kontroli 37-latek próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych z jego udziałem i zwolnienie go. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy kierowca został zatrzymany, a jego auto zostało odholowane na strzeżony parking. Mężczyźnie przed osadzeniem w policyjnym areszcie została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Zatrzymany 37-latek jeszcze dzisiaj prawdopodobnie  usłyszy zarzuty za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem, ale także za próbę wręczenia funkcjonariuszom łapówki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.