23-01-20
Gm. Czersk. Lekcja historii – postać ks.  Franciszka Smaglińskiego
Klaskawa z Seniorami

Podczas niedzielnego Spotkania Seniorów w klaskawskiej świetlicy odbyła się lekcja historii. Regionalista Pan Zbigniew Talewski przybliżył nam postać skromnego ale zasłużonego kapłana, pochodzącego z Klaskawy śp. księdza Franciszka Smaglińskiego, pierwszego powojennego proboszcza czerskiej parafii.

Wiedzą historyczną chętnie dzielił się obecny na spotkaniu ksiądz proboszcz Zbigniew Straszewski i historyk Pan Roman Bystryk.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za taką ważną porcję wiedzy.

Warto wspominać, aby ocalić od zapomnienia dawnych - zwykłych i niezwykłych - mieszkańców naszej Małej Ojczyzny.

Bardzo dziękujemy za obecność :
krewnym księdza Smaglińskiego, przedstawicielom Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego z Panią Bogumiłą Milewską i Panem Andrzejem Sabiniarzem, reprezentantom Uniwersytetu III Wieku, Jesiennej Róży z Rytla, Stokrotkom z Lotynia, Naszej Wsi Będźmierowice, Seniorom z Klaskawy i miejscowości Struga i Mosna, sołtysom m. Mosna Panu Tomaszowi Wąs i m. Klaskawa Panu Jackowi Grzelli.

Koleżankom z naszego KGW dziękujemy za przygotowanie spotkania, a  Rodzinie Smaglińskich za piękny wiersz o księdzu Franciszku.

KGW Klaskawa

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.