28-05-20
Region. Czy gmina Czersk będzie aplikować o środki?
Kolej +. Nabór wniosków


fot. https://www.plk-sa.pl/program-kolej-plus/

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + .

Program skierowany jest do samorządów, a jego główny cel to połączenie miejscowości liczących powyżej 10 tys. mieszkańców z miastami wojewódzkimi i rozbudowa infrastruktury kolejowej. Program ma eliminować wykluczenie komunikacyjne poprzez zapewnienie lepszego dostępu do kolei. Realizacja Kolei Plus wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców i wzrost atrakcyjności wielu regionów Polski.

Informacje dotyczące naboru wniosków (terminy, niezbędne dokumenty itd.) :  PKP PLK Kolej plus

Pytamy burmistrza - Czy gmina Czersk będzie aplikować o środki z ogłoszonego programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+? Na przykład, aby usprawnić połączenia?

- Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus skierowany jest przede wszystkim do samorządów województw. Jego celem jest połączenie miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców z miastami wojewódzkimi. Czersk jest miastem poniżej 10 tys. mieszkańców i takie połączenie ma.

Program zakłada realizację inwestycji liniowych, tj. modernizację istniejących lub budowę nowych linii kolejowych oraz inwestycje punktowe, np. budowę nowych przystanków, mijanek czy łącznic kolejowych. W naszej gminie kompleksową przebudowę wszystkich linii kolejowych (201, 203 i 215) wraz ze stacjami i przystankami planują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Tak więc nie ma potrzeby, aby samorządy, w tym Gmina Czersk, składały wnioski o przebudowę infrastruktury kolejowej na naszym terenie w ramach programu Kolej Plus – odpowiada Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska.

Pomorski Urząd Wojewódzki, (red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.