14-01-21
Gm. Czersk. Dziś firma zatrudnia 30 osób. Rozwijała się przez długie lata
Kolejna wizyta burmistrza u przedsiębiorcy.
Teraz firma braci Pozorskich (FOTO)

Zajmują się produkcją betonu towarowego, transportem, budową dróg czy odśnieżaniem. Firmę Pozorski s.c. w regionie znają wszyscy. W środę w ramach wizyt u przedsiębiorców zakład na ulicy Klaskawskiej w Czersku odwiedził burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

W nowym roku burmistrz Czerska wznawia wizyty u lokalnych przedsiębiorców. W środę Przemysław Biesek-Talewski zapoznał się szczegółowo z działalnością firmy „Pozorski” S.C. Andrzej Pozorski Piotr Pozorski.

Produkcja betonu
W zakładzie przy ulicy Klaskawskiej w Czersku produkowany jest między innymi beton towarowy. Automatyczny węzeł sam miesza składniki gotowego wyrobu. – Możemy wykonać aż 63 receptury – mówi Andrzej Pozorski. Operator ciągu w komputerze ustawia wszystkie parametry, a resztę wykonuje już aparatura. I to błyskawicznie. Gruszkę, która zabiera 12 metrów sześciennych betonu, ładuje się w 15 minut. – W sumie w godzinę jesteśmy w stanie wyprodukować i wysłać do klientów 35 metrów sześciennych gotowego wyrobu. Nasz rekord to 600 metrów w ciągu dobry – dodaje Andrzej Pozorski.

Transport i drogownictwo
Produkcja betonu, to jedna z kilku działalności czerskiego przedsiębiorcy. Firma zajmuje się też budową czy utrzymaniem dróg, a zimą odśnieżaniem. – Mamy 13 jednostek, które mogą wyjechać na drogi – wylicza właściciel. 22 ciężarówki świadczą usługi transportowe. Wożą nawet mąkę.

Żeby wszystko sprawnie działało w zakładzie jest warsztat mechaniczny oraz wulkanizacja. – Musimy być samowystarczalni. Często pracujemy w takich godzinach, w których inni mają jeszcze zamknięte – dodaje Andrzej Pozorski.

Długa historia
Dziś firma zatrudnia 30 osób. Rozwijała się przez długie lata. – Pamiętam jeszcze jak Pan Sylwek sam jeździł i świadczył usługi – wspomina Przemysław Biesek-Talewski. Ojciec właścicieli swoją działalność transportową zaczynał już w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Synowie przejęli stery w 1996 roku. Oczywiście na początku sami zasiadali za kierownicami różnych pojazdów. Z czasem stan osobowy załogi powiększał się. – Dziś firma jest lokalnym liderem w swojej branży – zaznacza burmistrz Czerska.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.