23-06-19
Czersk. „Aby zawód nie był zawodem!”
Kolejna wycieczka zawodoznawcza pod hasłem

Pod opieką swoich  wychowawców: Moniki Landowskiej Szpręgi, Bożeny Kuczkowskiej, Łukasza  Wasiniewskiego oraz  Jana  Czechowskiego,  uczniowie klas III gimnazjum kolejny raz wybrali  się na  wycieczkę zawodoznawczą pod hasłem „Aby zawód nie był zawodem!”.

Tym razem odwiedzili jeden z najstarszych w Czersku, założony w 1947roku,  zakład stolarski „DREWHURT” Pana Krzysztofa Zielińskiego. Część grupy zaś udała się do Pana Leszka Pestki-  właściciela firmy „Pestka Meble”- który już po raz drugi gościł naszą szkołę.

Po przywitaniu, w  trosce o bezpieczeństwo zwiedzających, właściciele przeprowadzili  krótkie szkolenie zasad BHP. Następnie uczniowie wraz  z opiekunami przeszli całą trasę obróbki drewna, podczas której zobaczyli, jak zwykły kawałek deski zamienia się w pięknie obrobioną deskę- wizytówkę oraz deskę  do krojenia. Zapoznali się m.in. z pracą w nowoczesnej hali na grubościówkach, strugarko-wyrówniarkach, szlifierkach długotaśmowych,   okleinarkach,  frezarce CNC i wielu innych maszynach stolarskich.
Największym jednak zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz pracy artystycznego rzeźbienia elementu przez pracownika zakładu na maszynie CNC. W dalszej kolejności uczniowie odwiedzili lakiernię.

Młodzi ludzie zostali bardzo ciepło przyjęci i obdarowani pamiątkami. Wszyscy ucieszyli się również ze słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie wizyty  uczniowie otrzymali wykonane  pokazowo produkty  w formie wizytówek zakładu oraz notesy i długopisy  z logo firm.

W tym dniu młodzież odwiedziła  również  firmę SAGO w Malachinie.

Firma SAGO posiada w swojej ofercie duży wybór wózków widłowych marek o udźwigu od 1000kg do 52000kg,  a także  ładowarki kołowe, teleskopowe i wozidła.
Wykonuje także usługi załadunku i rozładunku towarów ponadgabarytowych.

Uczniowie mieli  okazję przyjrzeć się pracy w nowoczesnych zakładach pracy, które w niedalekiej już przyszłości mogą stać się dla niech miejscem praktyk zawodowych.

Dyrekcja i nauczyciele bardzo dziękują właścicielom firm za zorganizowanie tak owocnego spotkania.

Agnieszka Kozłowska
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.