22-09-19
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji
Kolejne padnięte węgorze w Jeziorze Ostrowite

Nasz czytelnik twierdzi, że wciąż pojawiają się padnięte węgorze w Jeziorze Ostrowite w gm. Czersk. O sprawie pisaliśmy – TUTAJ.

Pytamy:
Czy zbadano inne okazy niż dwie sztuki, o których informował w sierpniu br. Wojciech Laska, naczelnik wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska z Urzędu Miejskiego w Czersku? Czy ustalono co jest powodem występowania w/w sytuacji?

Poniżej odpowiedź z czerskiego ratusza:
„W odpowiedzi na zapytanie dotyczące węgorzy, Urząd Miejski informuje, iż we wtorek (17 września) do Wojewódzkiego Zakładu Weterynarii w Gdańsku został przekazany kolejny martwy węgorz. Obecnie czekamy na wyniki tych badań. Z informacji telefonicznej wiemy, że kolejne badania nic nowego nie wniosą. Prawdopodobną przyczyną są warunki środowiskowe panujące w Jeziorze Ostrowite.” – czytamy w komunikacie z UM Czersk.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.