Gm. Czersk. Sprawy rolników z gm. Czersk ciąg dalszy
Kolejne wezwanie, tym razem do firmy
ubezpieczającej gminę w 2017 roku


Wracamy do sprawy grupy rolników z gm. Czersk, którzy nie otrzymali dopłat z ARiMR za utracone plony w wyniku przejścia nawałnicy (o sprawie pisaliśmy, linki do artykułów - poniżej). Przypomnijmy, rolnicy argumentowali, że nie zostali powiadomieni przez burmistrza Czerska o możliwości składania wniosków, z kolei włodarz twierdzi, że informacja o możliwości skorzystania z wsparcia pojawiła się.

W tej sytuacji Roman Lipski, pełnomocnik 143 rolników zapowiada złożenie pozwu zbiorowego przeciwko gminie Czersk w sprawie uzyskania odszkodowania.  W specjalnym piśmie wystąpił do burmistrz Czerska z wezwaniem do przysłania polisy ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności cywilnej gminy Czersk.

Numer polisy przysłał Romanowi Lipskiemu wiceburmistrz Mateusz Rydzkowski. Z kolei Roman Lipski wystąpił w dniu 2 maja br. do firmy ubezpieczeniowej z wezwaniem przedsądowym w sprawie podjęcia rozmów na okoliczność dobrowolnej wypłaty odszkodowań poszkodowanym rolnikom w ubiegłorocznej nawałnicy. Stwierdził, że ze strony gminy Czersk nastąpiło zaniedbanie i to firma ubezpieczeniowa ma wypłacić środki. Zapowiedział, że jeżeli nie będzie reakcji na wezwanie kancelaria prawna ma skierować skargę grupową przeciwko firmie ubezpieczeniowej.

Kolejne wezwanie, tym razem do firmy ubezpieczającej gminę w 2017 roku
Roman Lipski wyjaśnia, że otrzymał od wiceburmistrza numer polisy firmy, która aktualnie ubezpiecza gminę z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Później otrzymał też odpowiedź na wezwanie od wspomnianego ubezpieczyciela i okazało się, że w ubiegłym roku (sierpień) samorząd miał podpisaną umowę z innym podmiotem.
W związku z tym, po uzyskaniu właściwego numeru polisy, Roman Lipski skierował kilka dni temu wezwanie do innej firmy ubezpieczeniowej, tej z 2017 roku. Teraz czeka na odpowiedź. Do sprawy wrócimy.

(red)

 

 

 

Zobacz:
„Rolnicy spotkali się z burmistrz Czerska. Chcą otrzymać wsparcie finansowe za utracone plony”: TUTAJ
http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=20211


„Minister podtrzymuje stanowisko wojewody. Roman Lipski zapowiada złożenie pozwu zbiorowego przeciwko gminie Czersk”:
http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=21131

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.