16-06-20
Powiat chojnicki. W Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach trwa wdrażanie procedur
Kolejne zakażenie koronawirusem w Chojnicach

W chojnickim szpitalu przebywał pacjent z koronawirusem. 64-latek, mieszkaniec Chojnic leczony na oddziale pulmonologii został wczoraj przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku.


W Chojnicach odnotowano drugi przypadek zachorowania na koronawirusa.  |  fot. ilustracyjne

- Dzisiaj, 16 czerwca, w godzinach rannych otrzymaliśmy informację  z laboratorium o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie powiatu chojnickiego. Jest to osoba  w wieku średnim, hospitalizowana od piątku w  oddziale pulmonologicznym Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, a przewieziona w poniedziałek  do  Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku - mówi Iwona Jażdżewska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Chojnicach. - Wymaz pobrano 15 czerwca na oddziale pulmonologii. Na chwilę obecną trwa dochodzenie epidemiologiczne, ustalamy z kim osoba zakażona miała kontakt bezpośredni. Szpital Specjalistyczny w Chojnicach wdraża procedury przeciwepidemiczne.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.