9-10-18
Czersk.  MKS MOSiR Kętrzyn – Borowiak Czersk 21:31 (7:14)
Kolejne zwycięstwo szczypiornistów Borowiaka!

W meczu 4 kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi, piłkarze ręczni Borowiaka pokonali w dalekim Kętrzynie miejscowy MKS MOSiR 31:21 (14:7).

Mecz rozpoczął się od bramki gospodarzy. Było to jednak pierwsze i ostatnie ich prowadzenie w meczu. Wraz z upływem minut, Borowiak wypracował sobie przewagę bramkową i spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Do przerwy było 14:7 dla naszej drużyny.

Po zmianie stron, czerszczanie nadal grali z rozmysłem, realizując założenia trenera. Paweł Jakubowski mógł realizować różne warianty gry i ustawienia zespołu, korzystając z wszystkich zawodników. Bardzo dobrze w bramce spisywali się Łukasz Dobrzański oraz Kamil Klunder. W ataku z kolei prym wiedli Piotr Karczyński, Mateusz Łoński oraz nasz młody wychowanek - Mateusz Gliniecki. Ostatecznie Borowiak zwyciężył 31:21 i awansował na 5 miejsce w ligowej tabeli.

Skład Borowiaka: Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder - Piotr Karczyński (7 bramek), Mateusz Łoński (5), Mateusz Gliniecki (5), Paweł Moczadło (3), Maciej Jakubowski (3), Paweł Jakubowski (3), Kamil Łukasik (2), Mateusz Lenz (1), Kajetan Wojciechowski (1), Jakub Wojciechowski (1).

Link do pozostałych wyników 4 kolejki oraz aktualnej tabeli rozgrywek:

Już w najbliższą sobotę (13.10.) Borowiak zaprezentuje się kibicom we własnej hali. Do Czerska przyjeżdża AZS UMK Toruń. W poprzednim sezonie mecze pomiędzy tymi zespołami kończyły się rzutami karnymi. W Toruniu było 31:31 (k.5:4) dla gospodarzy, natomiast w Czersku w regulaminowym czasie gry było 30:30, a po karnych triumfował Borowiak (k.5:4). Jak będzie tym razem? Przyjdź i przekonaj się sam! Początek spotkania o godzinie 17.00.