11-01-21
Powiat chojnicki. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi im do 2 lat więzienia
Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu, m.in. w Czersku

Policjanci z czerskiej oraz chojnickiej patrolówki zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierowali pojazdami osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Teraz tych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu czekają konsekwencje prawne stwierdzonego przestępstwa drogowego.

W sobotę 9 stycznia kilka minut po godzinie 2.00 w nocy na jednej z ulic Chojnic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Audi. Samochodem kierowała 40-letnia mieszkanka Chojnic. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującej ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie wskazanej.

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali w sobotę ok 18.40 policjanci z czerskiego komisariatu na ul Podleśnej. W trakcie kontroli mundurowi poczuli od kierującego autem wyraźny zapach alkoholu. 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Czerska został poddany badaniu alkomatem. Stan trzeźwości na urządzeniu wskazał u niego promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowania są w toku, znajdą one swój finał w sądzie, gdzie zarówno kobieta jak i mężczyzna poniosą konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.