31-12-20
Powiat chojnicki. Policjanci apelują - czasem wystarczy tylko jeden telefon
Kolejny sprawca przemocy domowej został aresztowany

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę podczas której pobił swoją żonę oraz uszkodził stojący na posesji samochód. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres i zatrzymali agresora, którego osadzili w policyjnej celi.

Mężczyzna został odizolowany od pokrzywdzonej. Późniejsze ustalenia funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego potwierdziły, że mężczyzna od kilku lat stosuje przemoc psychiczną i fizyczną nad osobą najbliższą. Przez ten czas w miejscu zamieszkania rodziny miały miejsce awantury, podczas których dochodziło do wyzwisk, szarpanin, poniżania oraz aktów przemocy fizycznej. Zatrzymany 31-latek  usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek policjantów i prokuratora aresztował go na najbliższe 2 miesiące.

Policjanci apelują o to, aby każdy reagował na przemoc. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań-przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.