26-01-18
Gm. Czersk. Kolizja na berlince
Pękła opona – ciężarówka z drewnem uderzyła
w naczepę ciężarówki jadącej z naprzeciwka


Policjanci z Czerska i Chojnic pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do której doszło wczoraj  (25.01) na trasie Chojnice- Czersk w okolicach Rytla. Jadąca w stronę Czerska ciężarówka przewożąca drewno zjechała z prawego pasa ruchu na lewy i uderzyła w naczepę pojazdu jadącego z naprzeciwka oraz uszkodziła barierkę ochronną. Ładunek rozsypał się na poboczu drogi. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Droga była zablokowana przez ponad trzy godziny.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 18.55 na drodze krajowej nr 22 w okolicy Rytla. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 32-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo załadowany ładunkiem drewna jadąc w kierunku Czerska, zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w naczepę pojazdu jadącego z naprzeciwka, a ponadto uszkodził barierkę ochronną. W wyniku uderzenia rozsypał się ładunek, który wiózł. Spadające bele drewna rozsypały się na poboczu drogi. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną kolizji drogowej było pęknięcie przedniej opony w ciężarówce.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowcy ciężarówek byli trzeźwi. Ruch przez ponad trzy godziny w tym miejscu był utrudniony, policja kierowała ruchem.

KPP Chojnice

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.