25-09-20
Powiat starogardzki. ZDJĘCIA, WIDEO
KOMISJA BADAŁA OKOLICZNOŚCI
ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO


W środę (23.09) w miejscowości Bytonia spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci , a także przedstawiciele straży pożarnej i generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad przeprowadzili wspólną kontrolę oznakowania oraz poddali ocenie infrastrukturę w miejscu, w którym kilka dni wcześniej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.


19 września br. na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Bytonia doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym (zobacz artykuł). W wyniku uderzenia osobowego volkswagena w drzewo śmierć poniósł 39-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

W środę przed południem w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badającego przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W pracach komisji uczestniczyli funkcjonariusze ze starogardzkiej komendy oraz Posterunku Policji w Zblewie, przedstawiciele straży pożarnej oraz generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad.

Członkowie komisji sprawdzili poprawność oznakowania oraz infrastrukturę drogi pod kątem ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w tym zakresie.

Powoływanie takiej komisji, to standardowa procedura w przypadku tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz strażakami spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne. Podstawowym celem takiej komisji, jest ustalenie wszelkich okoliczności, które mogły przyczynić się do wypadku oraz skontrolowanie infrastruktury drogowej i zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

KPP Starogard Gdański

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.