30-05-20
Gm. Czersk. Kontrola infrastruktury drogowej, zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego
Komisja badała okoliczności śmiertelnego
wypadku z udziałem motocyklisty w Łęgu

Wczoraj (29.05) w Łęgu spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci oraz pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili wspólną kontrolę oznakowania oraz ocenili infrastrukturę w miejscu, w jakim kilka dni wcześniej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

27 maja br. na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Łąg doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i motocykla zginął 24-letni kierowca jednośladu. Wczoraj przed południem w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badającego przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W pracach komisji uczestniczyli policjanci z wydziału ruchu drogowego chojnickiej komendy, wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Członkowie komisji sprawdzili poprawność oznakowania oraz infrastrukturę drogi pod kątem ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w tym zakresie.

Powoływanie takiej komisji, to standardowa procedura w przypadku tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne.

Podstawowym celem takiej komisji, jest ustalenie wszelkich okoliczności, które mogły przyczynić się do wypadku oraz skontrolowanie infrastruktury drogowej, w tym także zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.