19-03-21
Powiat chojnicki. Komunikat US w Chojnicach
Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”

podczas kampanii PIT

Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to czynność, którą załatwiają elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Około 85 proc. zeznań jest składanych przez internet, bez wizyty podatnika w urzędzie.

Usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" jest dostępna podczas kampanii PIT - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.   |  fot. screen YT

15 lutego KAS udostępnił w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT większości podatników do akceptacji. Ponadto, podatnicy nadal mogą samodzielnie wypełnić swoje zeznanie przy użyciu systemu e-Deklaracje. Pozostaje jednak grupa podatników, która wybiera osobistą wizytę w urzędzie skarbowym np. po to by uzyskać więcej informacji nt. ulg z których chce skorzystać.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Dzięki nim w urzędach chcemy zapewnić naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podnieść bezpieczeństwo wszystkich: podatników i urzędników. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie. Bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Jeżeli chcesz uzyskać informację na temat ulg z których planujesz skorzystać - umów wizytę na naszej stronie internetowej lub na stronie podatki.gov.pl

- wybierz właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić

- wybierz datę i godzinę wizyty

- podaj swoje dane

- potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail

- w umówionym terminie przyjdź do urzędu. Konkretne stanowisko/pokój jest wskazane w potwierdzeniu wizyty.

Zobacz film jak to zrobić https://youtu.be/icMJ6sbmV9Q

Maria Jolanta Lipińska Naczelnik US w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.