7-08-19
Czersk. Ponad 1 000 metrów kwadratowych powierzchni
Koncepcja budowy żłobka w Czersku już gotowa

Będzie miał pięć sal dla dzieci i w sumie ponad 1 000 metrów kwadratowych powierzchni. Powstała koncepcja budowy żłobka przy Przedszkolu nr 2 przy ulicy Chojnickiej w Czersku.

– Korzyści z tej lokalizacji jest wiele – mówi Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. – Pobudowanie żłobka przy przedszkolu pozwoli na obsługiwanie obu placówek przez jedną kuchnię. Obiekt będzie tak zaprojektowany, że, jeśli będzie taka potrzeba, sale dla najmniejszych dzieci będą mogły być przystosowane dla przedszkolaków – dodaje.

Do obiektów powstanie nowa droga dojazdowa. Bez względu na to czy powstanie żłobek czy nie, dojazd będzie wykonywany. Na pewno ułatwi on komunikację w tej części miasta. Nowa droga będzie zlokalizowana 150 metrów od skrzyżowania Chojnickiej ze Starego Urzędu. Oznacza to, że nie będzie już trzeba wjeżdżać do przedszkola na wysokości sygnalizacji świetlnej. Wstępna koncepcja zjazdu z drogi nr 22 jest już uzgodniona z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Żłobek zostanie dobudowany do przedszkola, od strony jego podwórza. Ma mieć dwie kondygnacje. Sale dla dzieciaków będą miały różne wymiary, tak żeby można było prowadzić zajęcia w mniejszych i większych grupach. W zależności od potrzeb. W sumie obiekt ma mieć aż 1 000 metrów kwadratowych.

W najbliższych miesiącach powstanie dokumentacja projektowa żłobka. Kolejnym etapem będzie jego budowa.

UM Czersk


W tym miejscu powstanie nowy dojazd do przedszkola i żłobka.


Burmistrz Czerska pokazuje miejsce, gdzie pobudowany zostanie żłobek.

  

Koncepcja przygotowana przez projektanta:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.