5-11-21
Powiat chojnicki. Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w kasie ChCK. Ilość miejsc ograniczona
Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej

11 listopada o godz. 16:00 zapraszamy do Chojnickiego Centrum Kultury na koncert laureatów VII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”.


ChCK proponuje spotkanie z polską muzyką i piosenką z okresu 20 - lecia międzywojennego, która rozbrzmiewała w starych kawiarniach, a dziś tworzy niepowtarzalny klimat retro.   |  fot. ChCK


Z okazji Święta Niepodległości, na scenie Chojnickiego Centrum Kultury zagoszczą piosenki z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, przenosząc nas w magiczny klimat epoki 20-lecia międzywojennego. W przedwojennym repertuarze na chojnickiej scenie oprócz młodych, początkujących artystów z powiatu chojnickiego wystąpią również zawodowi muzycy z Zespołu RETRO TRIO.

Podczas koncertu muzycy wykonają utwory z repertuaru m.in.: Aleksandra Żabczyńskiego, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Doris Day, Franka Sinatry, czy Raya Charlesa. Wokalistka zespołu, Dorota Bułakowska, dzieląc się swoim doświadczeniem scenicznym i muzycznym, poprowadzi również warsztaty wokalne dla uczestników konkursu. Dzień koncertu stanie się podsumowaniem wokalnych zmagań.

Odczytany zostanie werdykt Komisji Konkursowej, a laureatom konkursu piosenki rozrywkowej z lat 20. i 30. zostaną wręczone nagrody. Swój program na scenie zaprezentuje również Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w kasie ChCK. Ilość miejsc ograniczona.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Współorganizatorami zadania jest Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice. Partnerem zadania jest Chojnickie Centrum Kultury.

Ł. Sajnaj

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.