11-11-18
Czersk. Odznaczenia Krajowego Związku Piłsudczyków
Koncert Patriotyczny - `NIEPODLEGŁA`

Wczoraj (10.11) w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbył się uroczysty Wielki Koncert Patriotyczny - "NIEPODLEGŁA". Jego uczestnicy -
laureaci Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" jak i zaproszeni goście - zaprezentowali znane pieśni patriotyczne.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia Krajowego Związku Piłsudczyków, które otrzymali: Jolanta Fierek, burmistrz Czerska, ksiądz Zbigniew Straszewski,  proboszcz czerskiej parafii, Grzegorz Klauza, były już zastępca burmistrza , Piotr Szulc, działacz Elbląskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego Ilfing oraz kmdr por. rez. Józef Wąsiewski, który jest autorem publikacji  „Księga Pamięci” o obozie jenieckim z okresu I wojny światowej znajdującym się w pobliżu Czerska.

Przypomnijmy, dziś - 11 listopada o godz.8.45 w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Czersku zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie i okolicznościowym, patriotycznym koncercie– zgodnie z długoletnią tradycją – uczestnicy przejdą wspólnie pod pomnik przy ul. Dworcowej, gdzie zostaną złożone kwiaty i wygłoszone przemówienie.

Natomiast o godz. 18.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbędzie się kolejne widowisko "A to historia", które przygotowuje od wielu miesięcy młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wraz z młodzieżą Grupy teatralnej M.

Spektakl "A to historia" wraz ze scenariuszem został udostępniony organizatorom dzięki uprzejmości Dyrektor Warsztatów Teatralnych z Chicago - Agacie Paleczny.

Widowisko "A to historia" ubrane w kolorową oprawę świateł i wspaniałą muzykę to historia Państwa Polskiego od jego początków do chwili obecnej. ... To trzeba po prostu zobaczyć. Zapraszamy.

(red)
Fot.(red), Wiktoria Knitter

Zdjęcia 10.11 - Wielki Koncert Patriotyczny - "NIEPODLEGŁA", wręczenie odznaczeń Krajowego Związku Piłsudczyków:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.