9-04-19
Region. Czarna Woda na Kociewiu
Koncert z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Nasze Kociewie
ziamnie ukochane
sómy Ci całym sercam
dycht oddane.
Twe psiankne pola
twe łónki, twe lasy
bandzim durch kochać
po daleke czasy.

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody zorganizowało kolejny koncert. W piątek , 6.kwietnia spotkaliśmy się, by w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę podkreślić nasze przywiązanie do Kociewia. Jako miasto leżące na Kociewiu ważne dla nas było, by zacząć od siebie, od naszego "podwórka". Kociewie i jego gwara są nam bardzo bliskie.

Kapela Kociewska ze Starogardu wykonała piękne utwory, w różnych rytmach. Pani Mirosława Möller przepięknie mówiła też w naszej gwarze, kołysząc nasze serca.Miłym zaskoczeniem dla nas było dyskretne przepytywanie publiczności ze znajomości gwary. Aplauz w czasie koncertu a nawet udana próba grania przez czarnowodziankę na kociewskim instrumencie sprawiły, że wieczór upłynął nam w bardzo miłej atmosferze.

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody dziękuje naszemu proboszczowi za gościnę, serdeczne słowa i za piękny ukłon dla Kociewia. Każdy uczestnik koncertu otrzymał okolicznościową kartkę.

Już dzisiaj zapraszamy na wszystkie imprezy organizowane przez SMCzW w tym wyjątkowym roku.

mat. SMCzW

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.