27-02-20
Powiat chojnicki. Doceniono projekty - Zdrowy Urząd oraz Do Pracy na Dwóch Kółkach
Konkurs Innowacyjny Samorząd rozstrzygnięty

Powiat Chojnicki znalazł się na liście finalistów konkursu Innowacyjny Samorząd 2020, organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Kapituła dostrzegła projekty Zdrowy Urząd oraz Do Pracy na Dwóch Kółkach. 

Konkurs miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Nadesłane projekty dotyczyły między innymi komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej. Do konkursu zgłoszono 304 projekty, ze 181 jednostek samorządu terytorialnego.

W kategorii powiatów Powiat Chojnicki otrzymał tytuł finalisty za projekt Zdrowy Urząd oraz specjalne wyróżnienie za pomysł z gratyfikacją pracowników dojeżdżających do pracy na rowerze. Oprócz Powiatu Chojnickiego wyróżnienia trafiły do przedstawicieli Powiatu Legionowskiego oraz Powiatu Konińskiego. Laureatem w tej kategorii został Powiat Toruński.

Chojnicki projekt „Do pracy na dwóch kółkach” polega na tym, że pracownicy, którzy minimum 15 razy w miesiącu przyjadą do pracy na rowerze dostają dodatek do wynagrodzenia. Wybór roweru jako środka lokomocji ma przede wszystkim wymiar prozdrowotny, przyczynia się także do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza oraz pozwala na zaoszczędzenie miejsc parkingowych.


Gala odbyła się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.