18-02-19
Gm. Czersk. Kontrola w miejscowości pod Czerskiem
Dwaj mężczyźni zatrzymani, amfetamina na telefonie...

Zatrzymaniem dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego zakończyła się policyjna kontrola osobowego volkswagena. 20-letni kierowca znajdował się pod wpływem środka odurzającego, natomiast 21-letni pasażer miał w kieszeni narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do chojnickiej komendy, gdzie zostali osadzeni w policyjnych celach. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Do policyjnej kontroli doszło w minioną niedzielę w jednej z podczerskich miejscowości. Funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli na jednej z dróg gruntowych zaparkowane auto w którym siedziało trzech mężczyzn. Osoby te na widok radiowozu zaczęły się dziwnie zachowywać co wzbudziło podejrzenie policjantów. Podjęli wobec tych osób kontrolę. Podczas interwencji jeden z pasażerów nerwowo coś próbował chować pod siedzeniem samochodu. Policjanci sprawdzili co było powodem jego zachowania. Na podłodze znaleźli telefon na którym był rozsypany biały proszek przygotowany do zażycia, a przy tym mężczyźnie dodatkowo w kieszeni znaleźli woreczek z narkotykiem. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina.

Mundurowi przeprowadzili również badanie stanu trzeźwości kierującego, podczas którego okazało się, że 21-latek znajduje się pod wpływem środka odurzającego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do chojnickiej komendy. Niebawem usłyszą zarzuty.

Mieszkańcy powiatu starogardzkiego odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.