26-02-21
POMORSKIE. Andrusiewicz zaapelował o rozwagę
Koronawirus. Niewykluczone obostrzenia dla woj. pomorskiego

Ministerstwo Zdrowia jest zaniepokojone sytuacją w kolejnych województwach. Rzecznik resortu Andrusiewicz wskazał na woj. pomorskie i lubuskie, które "podążają pod względem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców za woj. warmińsko mazurskim".Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że jeśli wskaźnik będzie rósł, wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia.   |  fot. screen tv


- W ślad za woj. warmińsko-mazurskim usilnie podążają woj. pomorskie, w którym notujemy blisko 36 zakażeń na 100 tys. dziennie, i woj. lubuskie, gdzie przekroczyliśmy 30 zakażeń na 100 tys. - wyliczył rzecznik MZ. Jak dodał, nie ma żadnego uprzywilejowanego regionu i jeżeli woj. pomorskie będzie podążało tą samą drogą zakażeń jak warmińsko-mazurskie, to "logicznym jest, że będzie konieczna taka sama decyzja".

Andrusiewicz zaapelował o rozwagę, szczególnie w nadchodzący weekend, bo właśnie w takich dniach przyjęte zasady bezpieczeństwa są w dużym stopniu łamane.

Źródło Media

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.