16-12-20
POMORSKIE. Spadek zachorowań oraz wystarczająca liczba wolnych łóżek
Koronawirus. Otwarcie pierwszego szpitala
tymczasowego w woj. pomorskim 5 stycznia


Termin otwarcia szpitala tymczasowego w sanatorium MSWiA w Sopocie został przeniesiony na 5 stycznia 2021 r. Prace w szpitalu już się zakończyły, podobnie jak rekrutacja personelu. Placówka jest gotowa na przyjęcie pacjentów. Decyzja, o zmianie terminu otwarcia szpitala tymczasowego została określona po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

Spadek zachorowań oraz wystarczająca liczba wolnych łóżek  (785 – stan na 14.12), do leczenia pacjentów z koronawirusem na wszystkich poziomach szpitalnych powodują, że aktualnie nie ma nagłej konieczności uruchamiania szpitala tymczasowego.

Stopniowe przywracanie miejsc w szpitalach do leczenia innych schorzeń, możliwy wzrost liczby chorych na covid-19 wymagających hospitalizacji po świętach Bożego Narodzenia oraz ewentualna 3 fala epidemii uzasadniają rozpoczęcie przyjmowania pacjentów w  Sopocie od 5 stycznia 2021.

Pomorski Urząd Wojewódzki

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.