21-09-20
Powiat chojnicki. Od piątku (18.09.) do dziś (21.09.) w gminie Brusy odnotowano sześć zakażeń koronawirusem, wśród nich jest drugi już urzędnik bruskiego
Koronawirus – POW. CHOJNICKI. Szkoła częściowo przechodzi na zdalne nauczanie

W powiecie chojnickim, a konkretnie w gminie Brusy, u kolejnych osób stwierdzono zakażenie koronawirusem. Są to kobieta w średnim wieku oraz nastolatek. Jak udało nam się ustalić, chodzi o ucznia klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach.


W powiecie chojnickim jest obecnie 31 aktywnych zakażeń koronawirusem COVID-19 SARS CoV 2. Od marca odnotowano 51 przypadków.   |  fot. axios.com


Od piątku (18.09.) do dziś (21.09.) w gminie Brusy odnotowano sześć zakażeń koronawirusem. Wśród nich jest drugi już urzędnik bruskiego Urzędu Miasta, uczeń klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach. W dzisiejszych zakażeniach jest kobieta w średnim wieku oraz uczeń Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach. Przypadek ten potwierdza dyrekcja placówki.

- Klasa, w której jest ten uczeń, wraz z rodzeństwem i rodzicami jest w tej chwili na kwarantannie. Nauczyciele uczący w tej klasie też są w kwarantannie. Za zgodą sanepidu przeszliśmy w nauczanie zdalne w klasach IV-VIII. Klasy I-III funkcjonują normalnie, stacjonarnie - mówi Jan Leszczyński. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że w Pomorskiem, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 90 nowych zakażeń.

Pochodzą one z: powiatu kartuskiego (16 osób),  powiatu wejherowskiego (14 osób), miasta Gdynia (13 osób), miasta Gdańsk (11 osób), powiatu puckiego (11 osób), powiatu gdańskiego (7 osób), miasta Słupsk (5 osób), miasta Sopot (4 osoby), powiatu bytowskiego (3 osoby), powiatu chojnickiego (2 osoby), powiatu słupskiego (2 osoby). Po jednym zakażeniu odnotowano w powiatach: kościerskim i starogardzkim.

W kraju jest dziś 748 nowych przypadków. Zmarło pięć osób w wieku od 56 do 78 lat.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.