7-06-20
Powiat chojnicki. Koronawirus. Testy u 1186 mieszkańców powiatu chojnickiego, z tego 474 w centrum drive-thru
Samochodowe centrum wymazów w Chojnicach cieszy
się powodzeniem

- W ciągu dwóch tygodni funkcjonowania w Chojnicach punktu Covid-19 drive-thru pobrano 474 wymazy w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 (stan na dzień 02.06.2020r.) - informuje Iwona Jażdżewska, rzecznik prasowy chojnickiego sanepidu.


Od marca do 2 czerwca, 1186 mieszkańców powiatu chojnickiego miało wykonane testy genetyczne na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, z tego 474 skorzystało z centrum drive-thru zlokalizowanego przy chojnickim szpitalu.   |  fot. A. Zajkowska

Centrum Diagnostyczne Covid -19 drive-thru funkcjonuje przy chojnickim szpitalu od 15 maja. Od tej daty przeprowadza się tam średnio 30 testów dziennie. - Drive-thru jest bardzo oblegane. Rozmawiałem z wojewodą na temat ewentualnego wydłużenia godzin pracy tej stacji. Powiedział, że trzeba obserwować jak ta kolejka się będzie wydłużać. Wtedy będzie decyzja czy z trzech godzin nie wydłużyć testowania do czterech, pięciu, żeby tę kolejkę skrócić - zapowiadał 26 maja Marek Szczepański.

W ciągu 13 dni działania punktu pobrań wymazów pod kątem koronawirusa przebadano 474 osoby.  I choć starosta chojnicki przyznaje, że to sporo to godziny pracy centrum diagnostycznego nie zostaną jednak wydłużone. - Nie ma na razie takiej potrzeby. Jeżeli pojawi się taki sygnał ze strony sanepidu, ponieważ to oni prowadzą stację, to jak najbardziej będziemy reagować - informuje włodarz.

Chojnicki punkt drive-thru czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 13.00. Rejestracji można dokonać w dni powszednie w godz. 9.00 - 15.00 oraz w weekendy w godz. 9.00 - 12.00, pod numerem telefonu 58 727 05 05.

A. Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.