10-12-20
POMORSKIE. KOMUNIKAT NFZ
Koronawirus. Zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień

Zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień:
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/nabor-do-narodowego-programu-szczepien-przeciwko-wirusowi-sars-cov-2,7865.html

Po konsultacjach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 z przedstawicielami placówek POZ, NFZ wprowadza zmiany do ogłoszenia o naborze do programu.

Doprecyzowane zostają  wymagania organizacyjne naboru.

1.Wymóg szczepień przez 5 dni w tygodniu nie będzie dotyczył placówek POZ.
2.Także wskazanie zdolności do wykonania co najmniej 180 szczepień w tygodniu, przez jeden zespół szczepiący, nie będzie wymagane dla placówek POZ.

Zmiany w ogłoszeniu zostały wypracowane ze środowiskiem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, podczas konsultacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Korekta wymogów naboru ma, w jeszcze większym stopniu, zachęcić placówki POZ do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień.

Pozostałe warunki i zasady naboru pozostają bez zmian. Formularze zgłoszeniowe do programu przyjmowane będą do piątku, 11 grudnia.

Zaktualizowany został również Q&A o pytania dot. POZ.

SPRAWDŹ: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/nabor-do-narodowego-programu-szczepien-przeciwko-wirusowi-sars-cov-2-o-co-pytaja-placowki-medyczne,7867.html

Mariusz Szymański
Rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.