Artykuł reklamowy
Korzyści z gimnastyki porannej

Gimnastyka poranna to prosta forma aktywności fizycznej. Może ją wykonywać każdy bez względu na wiek, styl życia, kondycję fizyczną, budowę ciała.

To niewielki wysiłek, a przynosi wiele korzyści. Potrzebny jest tylko wygodny, nie krępujący ruchów ubiór oraz mata do ćwiczeń kupiona np. w marbo-sport.pl do wykonywania ćwiczeń w pozycji leżącej, siedzącej i klęczącej. Potrzebna jest też odrobina chęci i wytrwałości.
Właściwie wykonana gimnastyka poranna działa na organizm pobudzająco, często pobudza lepiej niż poranna kawa. Zapewnia spory zastrzyk energii. Aktywuje nasze ciało po całonocnym odpoczynku, rozciąga mięśnie i stawy.

Poranna gimnastyka szybko poprawia samopoczucie, dodaje energii na kilka godzin, Poranne ćwiczenia pozwalają bardziej efektywnie spalić tkankę tłuszczową niż popołudniowe lub wieczorne treningi.

Jak zmobilizować się do porannych ćwiczeń?
Zdecydowanej większości z nas ciężko jest się zmobilizować do porannych ćwiczeń. Ale wystarczy nastawić budzik 15 minut wcześniej niż zazwyczaj i poświęcić ten czas na gimnastykę. Wystarczy tylko kwadrans ćwiczeń, a poczujemy wyraźną poprawę samopoczucia. Ćwiczenia powinny być wykonywane tuż po przebudzeniu, przed śniadaniem.
Dzień wcześniej wieczorem należy przygotować ubranie na trening, by rano nie tracić na to czasu. Po treningu powinno się wziąć szybki prysznic, który orzeźwi i dodatkowo pobudzi organizm do działania.
Aby gimnastyka sprawiła nam przyjemność, trzeba pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim trzeba zapewnić sobie odpowiednią ilość snu, aby organizm się zregenerował. Planując poranny trening warto położyć się do łóżka odrobinę wcześniej niż zazwyczaj. Zmęczenie sprawi, że gimnastyka nie przyniesie oczekiwanych efektów.
Każdy trening, w tym także gimnastykę poranną należy poprzedzić rozgrzewką. Dzięki temu uchronimy mięśnie i stawy przed urazami. Ważne jest też rozciąganie po zakończonym treningu. Po treningu i po prysznicu należy zjeść pożywne śniadanie bogate w składniki odżywcze.

Jakie ćwiczenia wykonywać?
Poranny trening nie musi być skomplikowany. Do popularnych ćwiczeń wykonywanych w ramach porannej gimnastyki należą skręty tułowia, skłony, przysiady, brzuszki, koci grzbiet, krążenia ramionami, wymachy rąk i nóg, trucht w miejscu, podskoki, pajacyki, rowerki.
Niektórzy w ramach porannego treningu preferują jogging. Na tę formę aktywności trzeba poświęcić trochę więcej czasu niż na gimnastykę.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.