3-11-21
Czersk. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zatrzymani
Kradzież na parkingu w centrum Czerska.
Mężczyźni zaczęli uderzać pięściami w auto...Na zdjęciu jeden z zatrzymanych obywateli Ukrainy.

Policjanci z Czerska zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, których podejrzewali o związek z kradzieżą do której doszło na parkingu w centrum Czerska. Według ustaleń mundurowych sprawcy z niezamkniętego auta ukradli portfel z pieniędzmi, obrączkę oraz skrzynkę z narzędziami. Śledczy ustalili, że w wyniku tej kradzieży powstały straty w wysokości prawie 3 tysięcy złotych. Mundurowi przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w miniony weekend zostali powiadomieni, że na jednym z parkingów w centrum Czerska nieznani sprawcy zaatakowali zgłaszającego po czym ukradli z jego pojazdu portfel, obrączkę oraz skrzynkę z narzędziami.

Natychmiast po otrzymaniu tego zgłoszenia zostały na miejsce skierowane patrole policji, aby zatrzymać sprawców tego przestępstwa. Po przyjeździe na miejsce policjanci szybko zweryfikowali przekazane informacje. W trakcie czynności policjanci ustalili, że na parkingu przy jednym z zaparkowanych pojazdów doszło do przepychanek kilku mężczyzn, po czym dwóch z nich widząc siedzącego mężczyznę w innym pojeździe, zaczęli uderzać pięściami w jego auto. Mężczyzna reagując na to, wyjął z samochodu drewniany przedmiot i szedł w kierunku agresorów. Ostatecznie całe zajście zakończyło się ucieczką zgłaszającego z miejsca zdarzenia, który pozostawił otwarte auto na parkingu.

Po kilku minutach, kiedy 20-latek upewnił się, że nie ma już tych agresorów w pobliżu, powrócił do auta. Niestety okazało się, że z samochodu został skradziony portfel z pieniędzmi i dokumentami, a także złota obrączka i skrzynka z narzędziami. Straty zostały wycenione na blisko 3 tysiące złotych.

Policjanci szybko przystąpili do działania, przejrzeli zapisy z monitoringu, a także równolegle prowadzili działania zmierzające do zatrzymania sprawców kradzieży. Kontrolowali m.in. wszystkie auta o ustalonej marce. Dzięki podjętym działaniom wspólnie z pokrzywdzonym, dwaj obywatele Ukrainy zostali tego samego dnia zatrzymani i doprowadzeni do czerskiego komisariatu. Stróże prawa odzyskali w całości skradzione mienie, które zostało już przekazane pokrzywdzonemu.

W minioną niedzielę po zebraniu materiału dowodowego dwaj zatrzymani mężczyźni w wieku 24 i 29 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.