6-04-21
Powiat chojnicki. Areszt da 22-latka
Kradzież zuchwała na tzw. ”wyrwę” w Chojnicach

Chojniccy kryminalni zatrzymali 22-latka, który dopuścił się zuchwałej kradzieży. Sprawca wykorzystał do popełnienia przestępstwa skradziony chwilę wcześniej rower, na którym podjechał od tyłu do 64-letniej kobiety i wyrwał jej trzymaną torebkę z ręki, po czym odjechał w nieznanym kierunku. Ponadto ten sam mężczyzna odpowie także za ziszczenie mienia oraz groźby karalne. Na wniosek śledczych sąd w minioną sobotę zastosował wobec mieszkańca gminy Chojnice środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. 22-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, gdyż dopuścił się tych przestępstw w tzw recydywie.

Ostatniego dnia marca do chojnickich policjantów zgłosiła się mieszkanka Chojnic, która poinformowała ich , że na jednej z ulic miasta chwilę wcześniej została okradziona przez młodego mężczyznę.
Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kiedy szła chodnikiem w pewnym momencie szybko od tyłu podjechał mężczyzna na rowerze, który wyrwał jej torebkę z ręki w której miała pieniądze i dokumenty. Pokrzywdzona poniosła straty na ponad tysiąc złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i przystąpili do ustalania wszystkich szczegółów, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa. W toku czynności policjanci rozpytywali świadków, zabezpieczyli monitoringi, które były przez nich dokładnie analizowane. W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się także, że prawdopodobnie ten sam mężczyzna który wyrwał kobiecie torebkę, chwilę wcześniej ukradł w innej części miasta rower, który wykorzystał do popełnienia tego przestępstwa. Praca policjantów doprowadziła do ustalenia podejrzanego, którego kryminalni zatrzymali w sobotę przed południem w centrum miasta. Mundurowi odzyskali również rower wartości 1500 zł, który posłużył do przestępstwa. 22-latek (na zdjęciu) trafił do policyjnego aresztu.

Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma innymi przestępstwami, których dopuścił się po wyjściu z więzienia. Tym razem dotyczyło to uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku, które to szkody właściciel wycenił na kwotę 2,5 tys. złotych oraz kierowania gróźb karalnych wobec tego właściciela.

W minioną sobotę zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży zuchwałej na tzw ”wyrwę”, kradzieży roweru, uszkodzenia drzwi oraz kierowania gróźb karalnych. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 22-latka tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Z uwagi na fakt, że podejrzany dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.