12-05-20
Powiat chojnicki.  Wartość rynkowa narkotyków wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych
Kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości
narkotyków - ponad 600 gramów

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zdobyli  informację, że jeden z mieszkańców Chojnic może posiadać w mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających i może mieć też związek z handlem nimi.

W minionym tygodniu w trakcie czynności w związku z tą sprawą, funkcjonariusze zauważyli na jednym z parkingów w mieście siedzącego w samochodzie podejrzewanego o te przestępstwa mężczyznę. Mundurowi przystąpili natychmiast do działania. W trakcie przeszukań, zarówno pojazdu jak i w miejscu zamieszkania mężczyzny, kryminalni znaleźli worki różnej wielkości z zawartością jak się okazało amfetaminy oraz worek foliowy z suszem roślinnym. Łączna ilość  zabezpieczonych substancji to ponad 600 gramów różnego rodzaju środków narkotycznych, które zostaną przekazane do analizy biegłemu. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli także wagę elektroniczną oraz woreczki służące do porcjowania. To wszystko będzie stanowiło dowód w prowadzonym postępowaniu.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili także , że zatrzymany chojniczanin nie tylko posiadał środki odurzające i substancje psychotropowe, ale w ciągu ostatniego roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził do obrotu kilkaset porcji handlowych tych zakazanych substancji. Ponadto policjanci ustalili komu 34-latek sprzedawał narkotyki. Jeden  z nich już został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, po czym obaj zostali doprowadzeni do prokuratora. Zarówno 34 i 38-latek, mieszkańcy Chojnic usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a pierwszy z nich odpowie także za handel nimi. Zarzuty wobec 34-latka najprawdopodobniej zostaną poszerzone o kolejne przestępstwa.

Policjanci wystąpili też z wnioskiem poprzez prokuratora do sądu, a zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec 34-latniego mężczyzny 3-miesięczny areszt, a wobec drugiego z mężczyzn dozór. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta ma charakter rozwojowy i prawdopodobnie w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.