19-05-21
Powiat człuchowski. Karabiny marki Mausser z okresu pierwszej lub drugiej wojny światowej
Ksiądz z parafii w Dębnicy pod Człuchowem
przyniósł na komendę dwa karabiny

Do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie przyszedł wczoraj (18.05) ksiądz z parafii w Dębnicy pod Człuchowem, który przyniósł ze sobą dwa karabiny, znalezione podczas prac remontowych prowadzonych przy kościele. Policjanci zabezpieczyli znalezisko, teraz karabiny zostaną przesłane do badań, po czym najprawdopodobniej zasilą zbiory lokalnego muzeum.

Z niecodzienną wizytą przyszedł wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie ksiądz Andrzej Wierzchowski proboszcz parafii w Dębnicy, ksiądz podczas rozbiórki starego kamiennego ogrodzenia przy kościele znalazł zakopane przy murze dwa karabiny i przywiózł je do komendy w Człuchowie. Policjanci wstępnie ustalili, że to karabiny marki Mausser z okresu pierwszej lub drugiej wojny światowej. Broń nie posiada żadnych elementów drewnianych, a głęboko posunięta korozja nie pozwala na dokładne zidentyfikowanie broni. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione karabiny i przekażą ją teraz do ekspertyzy, biegli w sprawach broni palnej ustalą, czy znaleziona przez księdza broń posiada jeszcze cechy bojowe. Po badaniach najprawdopodobniej znalezisko z Dębnicy zasili zbiory muzeum w Człuchowie.

Funkcjonariusze apelują, aby przy znalezieniu jakiejkolwiek broni palnej, lub nawet jej elementów natychmiast poinformować Policję. W żadnym wypadku podczas znalezienia niewybuchów, bomb, granatów, albo przedmiotów je przypominających nie należy ich ruszać i przenosić w inne miejsce. Policjanci sprawdzą i zabezpieczą miejsce znalezienia takich przedmiotów, powiadomią o tym również saperów.

KPP Człuchów

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.