6-11-20
Powiat chojnicki. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza
Ktoś wybił szyby w chojnickim sanepidzie

O tym akcie wandalizmu chojnicka policja została poinformowana dzisiaj (6.11.) przed godz. 6.00. Mundurowi szukają sprawców. - Zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców zdarzenia - apeluje rzecznik policji.


Kamieniami wybite zostały cztery szyby w dwóch oknach.   |  fot. Rmak

W budynku chojnickiego sanepidu wybite są szyby w dwóch oknach. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny na miejscu zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Policjanci cały czas prowadzą różnego rodzaju czynności mające prowadzić do ustalenia sprawcy lub sprawców tego wandalizmu.

- Między innymi policjanci docierają do monitoringów, które są na bieżąco analizowane. Do pracy włączyli się również dzielnicowi, którzy rozpytują mieszkańców tej okolicy - informuje mł. asp. Justyna Przytarska. - Zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tego zdarzenia. Wszelkie informacje proszę kierować na numer oficera dyżurnego, tj. 477436222 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - dodaje oficer prasowy.

Sprawę skomentował na twetterze szef pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak. - Niestety agresja wobec pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej to już nie tylko wyzwiska przez telefon i w korespondencji mailowej. Przykre i mocno niesprawiedliwe. Dzisiaj duże utrudnienia w pracy naszej jednostki w Chojnicach - pisze Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Anna Zajkowska. Fot. Rmak

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.