31-12-19
Powiat chojnicki. Policjanci z KPP Chojnice poszukują sprawcy oszustwa „metodą na wnuczka”
„Kurier” wziął od seniorki pieniądze dla „wnuczki”

Policjanci śledczy z chojnickiej komendy poszukują sprawcy oszustwa „metodą na wnuczka”, do którego doszło w dniu 15 listopada 2019 roku. Sporządzony został portret pamięciowy mężczyzny, który był kurierem odbierającym pieniądze od pokrzywdzonej osoby. Każdego kto posiada informacje mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji, bądź bezpośrednio na numery telefonów 052- 395-62-22, 052-395-61-70.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach poszukują sprawcy, który odebrał pieniądze od pokrzywdzonej w sprawie o oszustwo metodą "na wnuczka".

Do zdarzenia doszło 15 listopada 2019 roku w godzinach 12:00-14:00 w Chojnicach, gdzie do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako wnuczka pokrzywdzonej.  Kobieta po rozmowie z rzekomą krewną przekazała pieniądze mężczyźnie, który zgłosił się po pieniądze.

Chojniccy śledczy ustalili opis tzw. „kuriera”, który przyszedł do seniorki i wziął pieniądze na fikcyjną pomoc „wnuczce”.

Mężczyzna ten był w wieku powyżej 40 lat, wzrost około 150 cm, śniada cera, szczupła budowa ciała. Ubrany  był w granatową kurtkę oraz spodnie jeansowe, posiadał ciemny zarost na twarzy oraz ciemne krótkie włosy zaczesane na bok W chwili odbioru pieniędzy miał założone okulary z ciemnymi oprawkami.  Na tej podstawie sporządzono portret pamięciowy mężczyzny (poniżej).

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny z portretu, prosimy o kontakt pod numerem alarmowym 112.

Kontakt telefoniczny bezpośrednio do jednostki prowadzącej  postępowanie to: 052- 395-62-22, 052-395-61-70.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.