2-04-20
Powiat chojnicki. Starosta: Uruchamiamy procedury
Laptopy dla uczniów

Powiat chojnicki złoży wniosek na zakup sprzętu do zdalnego nauczania. Szkoły przedstawiły zapotrzebowanie. Planowany jest zakup 40 laptopów.

Od 35 tys. zł. do 100 tys. zł. – o takie kwoty mogą ubiegać się samorządy, aby pomóc swoim szkołom w realizacji zdalnych lekcji. Kwoty uzależnione są od liczby uczniów uczęszczających do szkół, dla których dany samorząd jest organem prowadzącym. 

Powiat Chojnicki jest w grupie samorządów, które na zakup sprzętu mogą otrzymać 100 tys. zł. – Wnioskujemy o zakup 40 laptopów z kamerkami, podstawowym oprogramowaniem, myszką i torbą. Sprzęt ma być przeznaczony dla uczniów, a o tym do kogo trafi decydować będzie regulamin szkoły – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. - Uruchamiamy procedury żeby laptopy jak najszybciej trafiły do szkół.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.