23-10-19
Gm. Czersk. Cieszą się inicjatorzy akcji protestacyjnej
Lasy Państwowe odstępują od sprzedaży
gruntów pod rozbudowę tartaku w Rytlu

Pisaliśmy niedawno o proteście mieszkańców, którzy sprzeciwiali się rozbudowie zakładu przemysłu drzewnego w Rytlu. Obawiali się, że zakład będzie zbyt mocno oddziaływał negatywnie na środowisko naturalne.

Zobacz zapis dyskusji w przedmiotowej sprawie na zebraniu w Rytlu – tutaj.

Przypomnijmy, firma miała kupić teren o pow. ok. 4,5 ha od Nadleśnictwa Rytel (właścicielem jest Skarb Państwa). Wystąpiła do gminy Czersk o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

Okazuje się jednak, że inwestycja nie będzie realizowana, bowiem Lasy Państwowe nie chcą już sprzedać działki sąsiadującej z tartakiem.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Rytel potwierdza, że ze względu na protesty społeczności lokalnej Lasy Państwowe odstępują od sprzedaży gruntów. Tak więc, temat nie pojawi się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, gdzie miała być prowadzona dalsza procedura zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Cieszą się inicjatorzy akcji protestacyjnej. Jeden z nich mówi, że to ważne iż sprzeciw ludzi został zauważony, a w konsekwencji zrezygnowano z forsowania inwestycji.

(red)

Materiał został umieszczony również na Facebooku - zapraszamy

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.