22-03-19
Czersk. Laurka dla asp. Marka Jasnocha
3-latki podczas zabawy z policjantem uczyły
się bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze...

W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną, czy warto nosić odblaski, jak bezpiecznie podróżować samochodem?
Na te i wiele innych tematów policjant z czerskiego komisariatu rozmawiał z 3-latkami z Przedszkola im. Jana Brzechwy. Wspólne zabawy z funkcjonariuszem były doskonałą okazją do omówienia bezpiecznych zachowań na drodze, w domu oraz w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci na zakończenie spotkania otrzymały za zaangażowanie kamizelki odblaskowe, które mają poprawić ich bezpieczeństwo na drodze.

Policjant z czerskiego komisariatu spotkał się z kolejna grupą przedszkolaków z "Brzechwolandii" w Czersku. Podczas spotkania wyjaśnił dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola rodzicami, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych zarówno z sygnalizacja świetlną jak i bez świateł, ale także jak bawić się bezpiecznie w domu, szkole czy na ogólnodostępnym placu zabaw. Zwrócił podczas zabawy szczególną uwagę na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze. Funkcjonariusz przypomniał najmłodszym, jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym.

Podczas pogadanki z 3-latkami nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies. Na zakończenie wspólnego spotkania dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz, co sprawiło im niesamowitą frajdę.

Asp. Marek Jasnoch, aby zwiększyć widoczność na drodze małych uczestników ruchu, wręczył przedszkolakom kamizelki odblaskowe. Uśmiechnięte i szczęśliwe  dzieciaki po wspólnej zabawie edukacyjnej w ramach podziękowania wręczyły policjantowi laurkę i zaprosiły na kolejne spotkanie.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.