28-02-20
Czersk. ZDJĘCIA
Lekcja bezpieczeństwa w Senior+

Wczoraj (27.02) seniorzy DDS+ w Czersku gościli w swoim domu funkcjonariuszkę Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach mł. bryg. Alicję Kaźmierczak. Pani strażak przeprowadziła ciekawe spotkanie z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zastosowania czujek dymowo- gazowych.

Seniorzy otrzymali wiele cennych informacji m.in. jakie zagrożenie niesie tzw. „cichy zabójca” jakim jest czad oraz jakie są najczęstsze przyczyny powstawania pożarów w budynkach mieszkalnych. Okazuje się, najczęściej jest to nieprawidłowa obsługa urządzeń grzewczych i składowanie materiałów palnych w pobliżu pieców i podobnych urządzeń.

Pani strażak podkreśliła konieczność stałego przypominania i uświadamiania jak największej liczbie osób o najczęstszych źródłach zagrożeń pożarowych w naszych mieszkaniach, dzięki czemu społeczeństwo dowiaduje się w jaki sposób trzeba się zabezpieczyć, aby do nich nie dochodziło.

Dziękujemy serdecznie za to cenne spotkanie!

Mat. DDS+ w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.