12-08-21
Gm. Czersk. RELACJA
Lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu

W czwartek 22 lipca 2021 roku odbyło się lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu.

Tym razem rozmawialiśmy o debiutanckiej książce Barbary Woźniak „Niejedno”

Spotkanie nasze nie miało końca, bardzo długo rozmawialiśmy o książce, ale również poruszyliśmy wiele tematów związanych z chorobą Alzheimera. Klubowicze zachwyceni są autorką, którą osobiście poznali podczas aneksu literackiego, który odbył się w czerskiej kawiarni „Siódme Niebo” podczas urodzin miasta. Książka bardzo przypadła do gustu i zachwyciła swoją innością. Jest spójna stylistycznie, gramatycznie i mentalnie.
Jest to lektura, której nie czyta się jednym tchem. Podczas czytania rozbudza w nas wiele refleksji i przemyśleń. Każdy, kto miał lub ma do czynienia z chorobą Alzhaimera znajdzie dużo wątków związanych z chorobą oraz opieką nad chorującymi na nią osobami.

Poruszyliśmy również temat samego wydania i szaty graficznej książki. Jesteśmy pełni podziwu doboru okładki i zachwyceni wydaniem książki. Okładka jest inna od wielu książek, posiada prostą formę, która wyraża bardzo wiele. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że książkę wydało nasze rodzime Wydawnictwo „Drzazgi”. Pomimo, że założyciele wydawnictwa Agata Chmielecka i Filip Fierek stawiają pierwsze kroki w branży wydawniczej, tą lekturą udowodnili nam, że profesjonalnie podchodzą do tematu i dobierają bardzo ambitne i interesujące książki.

Główny bohater książki „Niejedno” Szymon Kowalski, wykładowca akademicki prowadzący zajęcia z etyki dla przyszłych lekarzy, na polecenie przełożonej przygotowuje fakultet poświęcony medycynie III Rzeszy. Z początkiem roku akademickiego przeprowadza się do rodzinnego miasta, Tarnowa, by zająć się ojcem chorującym na alzheimera…

Czy warto sięgnąć po lekturę „Niejedno”? „Warto… jest to książka erudycyjna, bez naukowego zadęcia, nasycona, z odsyłaczami i skondensowana, działająca na czytelnika” to wypowiedź klubowicza DKK Krzysztofa Sękielewskiego z którym się zgadzamy i z niecierpliwością czekamy na kolejne książki Pani Barbary Woźniak.

Kolejne spotkanie DKK w Rytlu zaplanowaliśmy na 31 sierpnia br. Tym razem wybraliśmy autorkę, której literaturę już omawialiśmy i będzie to książka pt.: „Gorzko, gorzko” Joanny Bator.

Zachęcamy do sięgnięcia po lekturę i podzieleniem się opinią podczas sierpniowego spotkania DKK w Rytlu.

DKK w Rytlu

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.