29-01-18
Gm. Czersk. List, zdjęcia
List mieszkanki Malachina - "dołki i wyboje jak na torze do testowania zawieszenia w samochodach". Burmistrz Czerska zaproszona na przejażdżkę

Publikujemy list oraz zdjęcia mieszkanki Malachina w sprawie fatalnego stanu drogi łączącej Malachin z Łubną w gm. Czersk.

„Droga Redakcjo 

W imieniu mieszkańców Malachina oraz Łubnej zwracam się z prośbą o publikację mojego listu,może to coś pomoże i droga łącząca dwie wsie Malachin i Łubną zostanie w końcu skutecznie naprawiona. Jakość tej drogi jest na chwilę obecną fatalna. Nie ma kilku metrów równego podłoża tylko dołki i wyboje jak na torze do testowania zawieszenia w samochodach. Największym utrudnieniem jest stojąca w dołkach woda. Powoduje to że dziury nie wyglądają na tak głębokie jakie w rzeczywistości są. Nietrudno jest sobie uszkodzić pojazd. Do pracy trzeba wyjeżdżać prędzej bo pokonanie drogi trwa o wiele dłużej niż powinno. Z drogi tej korzystają również rowerzyści, którzy dojeżdżają do pracy, a w szczególności młodzież dojeżdżająca do szkoły w Malachinie.
Budowa drogi miała nastąpić. Nawet ku temu zostały poczynione pewne kroki jak na przykład kupno gruntów od rolników do poszerzenia drogi. Niestety miasto Czersk nie dostało dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i całkiem o nas zapomniano.
Chcielibyśmy aby ktoś w końcu zajął się tym problemem, by została droga ta wyrównana i utwardzona.
Zapraszamy również sołtysów obu wsi, a w szczególności panią burmistrz Czerska na przejażdżkę tą drogą.
 

Załączam zdjęcia stanu faktycznego na dzień dzisiejszy (niedziela). 

                                                                                           Z poważaniem

 

                                                                                           Kinga Brzezińska”

 

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.